Mennica Skarbowa S.A. Mennica Skarbowa S.A.

Data założenia: 07/2011

Siedziba: Warszawa

Zarząd: Jarosław Tomasz Żołędowski, Daria Buryś, Agnieszka Marta Libner

Strona internetowa: mennicaskarbowa.pl

O spółce

Model działalności

Mennica Skarbowa S.A. to jeden z największych sprzedawców złota inwestycyjnego oraz innych metali szlachetnych na polskim rynku. W ofercie spółki znajdują się sztabki złota i innych metali szlachetnych oraz monety bulionowe z renomowanych mennic z całego świata. Produkty pochodzące z tych mennic są znane i  cenione na całym świecie. Ich rozpoznawalność gwarantuje więc, że dokonany zakup będzie łatwy do spieniężenia w przyszłości. Produkty te umożliwiają szybkie zbycie ich w korzystnej cenie nie tylko w Polsce, ale w każdym miejscu na świecie.
Mennica Skarbowa S.A. jest spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku NewConnect.

Pozycja na rynku

Mennica Skarbowa S.A.  współpracuje z ponad 2000 doradców z całej Polski, którzy w swojej ofercie posiadają wybrane produkty dostępne w Mennicy Skarbowej. Wśród partnerów Mennicy Skarbowej S.A. znajdują się takie firmy jak: Gold Finance, Personal Finance, AWD Finanse, Money Expert, Doradcy24 czy Noble Finance Service. Firma otrzymała Rekina Biznesu 2013 od Miesięcznika Kapitałowego - za godną lidera dominację na rynku.

Perspektywy rozwoju

Zarząd Mennicy Skarbowej S.A. przy wsparciu spółki Setanta S.A. rozpoczął działania zwiększające dynamikę sprzedaży m.in. poprzez nowe kanały dystrybucji oraz wprowadzenie nowych produktów, co przełoży się na zwiększenie zysku netto oraz wzrost wartości akcji Spółki, zapewniający uzyskanie atrakcyjnej stopy zwrotu z inwestycji.

Cele zaangażowania

W ocenie Zarządu Setanta S.A. aktualna wycena Spółki na rynku NewConnect nie odzwierciedla potencjału Mennicy Skarbowej.