City Inspire S.A. City Inspire S.A.

Obszar działalności: Spółka technologiczno-informatyczna

Data założenia: 06/2011

Siedziba: Warszawa

Zarząd: Łukasz Sobański

Strona internetowa: cityinspire.com

O spółce

Model działalności

City Inspire S.A. - spółka realizuje cztery innowacyjne przedsięwzięcia w obszarze e-turystyki.  Pierwszym z nich jest StayForLonger.com, popularna na rynku aplikacja - widget dla hoteli, oferująca ich gościom przewodnik turystyczny po najbliższej okolicy. Widget na swojej stronie zainstalowało już ponad 300 hoteli w Polsce i na świecie, w tym m.in. hotele we Włoszech, Anglii i USA (przykłady: http://www.trumpmiami.com, http://www.safestay.com/ss-london-holland-park.html, http://www.hotelmarcopoloroma.com). Narzędzie oferowane jest w modelu SaaS.

W ramach drugiego projektu realizowane są przewodniki B2B dla dużych operatorów turystycznych (biura podróży, portale OTA, przewoźnicy, miasta).  Spółka City Inspire nawiązała współpracę z tak znanymi firmami jak Neckermann oraz Travelist.

Trzeci projekt to przewodniki B2C dostępne dla każdego turysty zainteresowanego spersonalizowanym przewodnikiem z pełną bazą atrakcji i wydarzeń w okolicy miejsca podróży. Projekt budowany jest na bazie serwisu turystyczno - społecznościowego Placeknow.com, który w 2012 roku zajął 2 miejsce w międzynarodowym konkursie StartupOpen.

Ostatni , czwarty projekt stanowi platforma oferująca turystom bilety do atrakcji turystycznych.

Pozycja na rynku

Spółka nie posiada znaczącej konkurencji. Synergie wynikające z jednoczesnego rozwoju
4 komplementarnych projektów dają City Inspire konkurencyjną przewagę. Spółka pracuje nad kolejnymi rundami finansowania, które mają jej pomóc w dopracowaniu usług i przyspieszeniu zagranicznej ekspansji.

Perspektywy rozwoju

City Inspire zamierza zdobyć możliwie duży udział w globalnym rynku elektronicznych przewodników turystycznych oraz w rynku sprzedaży biletów do atrakcji turystycznych. Dotychczasowe doświadczenie spółki jest największym atutem w dążeniu do osiągnięcia tego celu.

Cele zaangażowania

Wsparcie rozwoju i uzyskanie wysokiej stopy zwrotu z inwestycji. Planowane jest wprowadzenie spółki na przełomie 2017 i 2018 roku na rynek New Connect. W przyszłości nie wykluczamy sprzedaży posiadanego pakietu akcji globalnej firmie z branży internet - software, bądź zainteresowanym inwestorom finansowym.